Lekce a kurzy

Děkujeme, že jste s námi.

Můžete cvičit s námi ve studiu nebo online na youtube Nikol Plačková nebo na instagramu @hotyogaolomouc

Zvolte si vhodnou lekci dle svých časových možností. Volte cvičení které Vás baví a bude naplňovat. Pokud úplně začínáte a nevíte co které cvičení znamená klidně zavolejte, probereme co by pro Vás bylo vhodné. Pokud máte zájem o individuální trénink nebo o spolupráci napište nám na info@nikolplackova.cz

Těšíme se na Vás.

HOT YOGA

Číst více

KOMPLEXNÍ JÓGA

Číst více

HOT CORE

Číst více

POKROČILÁ JÓGA

Číst více

FLOW JÓGA PROTI STRESU

Číst více

HATHA JÓGA

Číst více

POWER JÓGA

Číst více

ČAKROVÁ JÓGA

Číst více

PŘIPRAVUJEME ...

číst více

JIN JÓGA

číst více

PŘIPRAVUJEME ...

...

PŘIPRAVUJEME ...

...

Jak to u nás chodí

Lekci můžete navštívit ať už jste žena, dítě, muž nebo jste třeba těhotná*. Můžete také dorazit i s dětmi od 7 let společně. V páru, s kamarádkou – zkrátka srdečně rádi přivítáme kohokoli, kdo má zájem připojit jógu či jiný druh cvičení do svého života.

Na lekci je vhodné přijít prosím Vás cca 15min předem, ať máme čas si vysvětlit kde, co a jak dělat pokud jdete úplně poprvé. A dále vyřídit věci na recepci (placení, vyplnění dotazníku apod.). Celkově je fajn když máme časový prostor.

Na lekci si berte s sebou pohodlné oblečení, protiskluzové ponožky nebo ideálně cvičte bez. Důležité je pití – pouze čistá voda ( nebo bylinný čaj ). A podložka, pokud zapomenete nevadí, neboť máme k zapůjčení.

Lekce začíná ve stanovený čas, kdy se všichni sejdeme v sále. Poté se vzájemně pozdravíme, řekneme si co nás čeká a pomalu začínáme.

 1. Začínáme – dýchacími technikami (kapalabhátí, plný jógový dech aj.)
 2.  Poté pomalu přecházíme k protahování celého těla od hlavy až po paty, což je také příjemným uvolněním.
 3. Po protažení a uvolnění celého těla je nejdůležitější a pravý čas ke cvičení jógových pozic (ÁSAN**) a sestav tvořených z nich, kde je Vám vše vysvětleno a popsáno. Poté přecházíme ke zpevňování středu těla a uvolňování zad.
 4. Následuje ta nejpříjemnější část pomalý závěr lekce.
 5. Ke konci společně ulehneme k závěrečnému relaxu a meditaci, kdy si už jen vychutnáváme sami sebe a prostor pro sebe. Poté si vzájemně poděkujeme a rozloučíme se. Po józe či jiném cvičení bychom se měli cítit příjemně a hezky.

Vždy po lekci máte prostor se na cokoli zeptat, pokud je Vám něco nejasné, či Vás cokoli zajímá okolo jógy nebo i mimo ní. Děkujeme za přečtení a těšíme se na každého, s kým se setkáme a budeme mít tak možnost lekci společně prožít.

* při předpokladu bezproblémového těhotenství, vždy po konzultaci s Vaším lékařem

** Cvičení ásan neboli jógových pozic patří dnes v naší společnosti k nejrozšířenější praxi jógy. Každá z ásan má hluboký význam. Působí na různé orgány v těle, pracuje s určitou skupinou svalů, ale také pracuje s energií a čakrami. Cvičit bychom měli vždy v souladu s dechem a s plnou koncentrací. Sanskrtský název ásana znamená „pohodlná pozice“. Přestože některé z pozic jsou zpočátku nepříjemné nebo přímo nemožné, postupným nácvikem se můžeme dobrat k tomu, že se v každé pozici dokážeme uvolnit.

Prosím obeznamte se také se SPOLEČNÝMI PRAVIDLY :

 • v případě, že se nebudete moci z jakéhokoli důvodu účastnit na lekci, kterou jste si rezervovali. Prosím omluvte se NEJPOZDĚJI DVĚ HODINY PŘED DANOU LEKCÍ téhož dne kdy se lekce/akce koná. Jde o to, aby Vaše místo bylo uvolněno dalším lidem, kteří by chtěli přijít. Děkuji za ohleduplnost a respektování jeden druhého. V případě, že se tak nestane bude Vám lekce naúčtována hotově nebo z permanentky při další návštěvě.
 • před lekcí si prosím ztište své mobily, neboť je příjemné když nejsme rušeni vlivy z venku
 • předem upozorněte na své zdravotní omezení, ať Vám můžeme připravit individuální přístup na lekci
 • cvičte jen tehdy, jste-li zdraví, necvičte při silných bolestech a nachlazení !!!
 • před lekcí ideálně hodinu nejezte
 • pokud potřebujete odejít z lekce dříve, udělejte tak ještě před zahájením závěrečné relaxace a upozorněte předem lektora

KODEX JOGÍNA :

Jogín nechává své ego a soutěživost za dveřmi.

Jogín ví, že lektor jógy není lékař, ani psychiatr.

Jogín ví, že jóga je pro každého a není nutné mít předešlé zkušenosti.

NA KAŽDOU NÁVŠTĚVU LEKCE je nutné provést rezervaci skrze rezervační systém. Na uvedený e-mail Vám pošleme potvrzení.

Prosíme, pokud budete mít zpoždění, informujte telefonicky recepci, která vám připraví podložku v sále. Akceptovatelné zpoždění je 10 minut (pokud se telefonicky omluvíte) po začátku lekce. V opačném případě berte na vědomí, že na lekci již nemusíte být puštěni. Studio si nárokuje úhradu lekce v plné výši.

OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ 

Klient souhlasí se zpracováním a uchováním osobních údajů - jméno, příjmení, telefonní číslo a e-mailová adresa. Ochrana osobních údajů klienta, který je fyzickou osobou, je poskytována zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Klient souhlasí se zasíláním informací souvisejících se zbožím, službami nebo podnikem prodávajícího na e-mailovou adresu.

V případě jakýchkoli dalších požadavků, dotazů a přání se nám ozvěte. Jsme zde pro Vás. S láskou Niki s celým týmem.

ZDRAVOTNÍ OMEZENÍ PRO CVIČENÍ JAKÉKOLI JÓGY ČI JINÉ LEKCE

Před začátkem cvičení vždy upozorněte na těhotenství či svá zdravotní omezení. Jedná se zejména o:

 • pooperační stavy
 • psychické problémy
 • vysoký či nízký krevní tlak
 • nemoci srdce
 • epilepsie
 • zvýšený nitrooční tlak
 • zvýšenou funkci štítné žlázy
 • cokoli co Vás omezuje nebo je Vám při cvičení nepříjemné (tenisové lokty, karpály, migrény apod.)

(Ve všech těchto případech se doporučuje konzultace s ošetřujícím lékařem.)

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ :

 • Nesetrvávejte dlouhou dobu v předklonových pozicích pokud máte potíže s vysokým tlakem
 • Vracejte se pomalu a postupně z předklonových pozic, pokud máte nízký krevní tlak
 • Nedělejte svíčku pokud máte menstruaci, nebo máte potíže se štítnou žlázou (hyperfunkce štítné žlázy)
 • Buďte opatrní při záklonových pozicích, pokud máte problémy s krční páteří, či jste po operaci páteře apod.

ŽENY prosím Vás, v prvních 3 dnech menstruace se nedoporučují obrácené pozice (svíčka, pluh). Jóga není jen fyzický trénink a právě v období menstruace můžeme plně ocenit její další úrovně. Osvěžení a uvolnění přináší dechová cvičení. Nádí šódhana či plný jógový dech nám dovolí ustálit emoce a najít potřebnou koncentraci i odvahu ke cvičení. Nepříliš vhodné jsou však ohnivé dechové techniky, které příliš rozproudí krev v těle, jako je například dech kapalabhátí. Avšak vždy záleží, jak se samy Vy cítíte. Respektujte své tělo, pocity a rozpoložení.

Nejsme zodpovědní na zdravotní stav klientů a případné újmy na lekci. Každý je při návštěvě lekcí zodpovědný sám za sebe a svůj zdravotní stav. A návštěvou lekce s tímto souhlasí a respektuje výše uvedená pravidla.

Kde nás najdete?

Provozní doba

Pondělí:
Úterý:
Středa:
Čtvrtek:
Pátek:
Sobota:
Neděle:
dle rozvrhu
dle rozvrhu
dle rozvrhu
dle rozvrhu
dle rozvrhu
zavřeno
dle rozvrhu

Pár slov o Niki

Jsem žena s otevřeným srdcem a myslí. Miluji život, pohyb a lidi. Cítím jako své poslání tvořit hezká místa, kde každý kdo potřebuje nabere sílu a probudí v sobě radost. Celý můj život je cvičení s lidmi tím co nadevše miluji. Proto jsem se stala lektorkou a letos je to 10 let co jsem s Vámi v pohybu.
MŮJ INSTAGRAM

Rezervace lekcí

Zveme Vás na podložku. Rezervace na lekce je nutná. ♥
Rezervační systém
Sledujte nás:
© 2020 Hot Yoga Olomouc
Vytvořilo Brýtro.cz